Zdraví je důležitější než práce

Stres je dnes slovo, které je spojováno s mnoha zdravotními problémy. Dalo by se říci, že je to nejčastější civilizační choroba. A nejhorší je, když si někdo v této nemoci doslova libuje. Že nikoho takového neznáte? Možná, že to zatím na něm jen nepozorujete. Mezi ty, které trápí stres a nechtějí si to připustit, patří workoholici. Zprvu jsou jejich příznaky jen slabé a přicházejí pozvolna. Pak se ale v nich začnou doslova topit.
muž ve stresu
§  Přicházejí totiž další a další problémy.
–         Nespavost.
–         Nervozita.
–         Bolesti hlavy.
–         Žaludeční a zažívací potíže.
Později se připojí i takové lahůdky, jakými jsou bezesporu deprese a nevysvětlitelné úzkosti. Mužům dokonce hrozí IMPOTENCE. Nakonec se dostaví syndrom vyhoření a je po veškeré radosti z práce i ze života. Ačkoliv by se mohlo zdát, že workoholik je ve svém zaměstnání jeden z nejvýkonnějších pracovníků, není to tak docela pravda. Nikdo totiž nedokáže pracovat na sto procent po dlouhou dobu bez potřebného odpočinku.
žena v depresích

Patříte do ohrožené skupiny?

Několika jednoduchými otázkami můžete snadno zjistit, jestli už vám nehrozí zařazení do této skupiny nepříliš šťastných lidí.
§  Trávíte v zaměstnání stále více času, ačkoliv k tomu nejste nuceni?
–         Pravděpodobně neumíte odpočívat.
§  Je pro vás vaše práce důležitější než cokoliv jiného? Dokonce ji upřednostňujete i před rodinou a partnerem?
–         Zaděláváte si na blízký rodinný rozvrat nebo partnerovu nevěru.
§  Odjet někam na týden na dovolenou je nepředstavitelné?
–         V nejbližší době pojede váš partner s někým jiným.
Jestliže si své potíže uvědomujete, pak jste na nejlepší cestě k nápravě. Nežli vyhledáte odbornou pomoc, zkuste ji hledat v přírodě. Jedním z pomocníků je známý ženšen pravý. Zkombinovat jeho sílu můžete s méně známou houbou Cordyceps sinensis. Tyto přírodní produkty vám pomohou nastolit psychickou pohodu.