Zastrkávat topy a halenky do sukní a kalhot

Halenky, košile a topy zastrčené v kalhotách a sukních vypadají upraveně a elegantně, ale většina žen si na ně netroufá. Zůstává v zajetí mýtů a zaběhnutých klišé.
Tyto jsou nejčastější:
·         „Zakasané“ topy, halenky, košile atd. kladou vysoké nároky na ploché břicho.
·         Nesluší ženám, které mají „pneumatiky“, protože je zbytečně zdůrazňují.
·         Zakasané vršky nejsou lichotivé pro postavy typu „hrušky“, protože zbytečně upozorní na jejich už tak objemný zadek
·         U postavy s dlouhým trupem a kratšíma nohama se ještě více zdůrazní disproporce.
Nic se nemá zevšeobecňovat a v módě to platí dvojnásob. Vždycky záleží na proporcích.
ruce v bok
Ploché břicho není nutností. Naopak, někdy může horní díl v sukni nebo kalhotách dobře zakamuflovat jeho zakulacenost tím, že se mírně podkasá. Vzniklý převis odvede pozornost a vyrovná proporce.
Totéž platí i o „pneumatikách v pase a na bocích. Dnes je velmi módní částečné „zakasání“, které působí velmi ležérně a neformálně.
Postava typu A, (přirovnávaná k hrušce) Je jich velké množství a záleží na proporcích. Důležitá je délka nohou a míra štíhlosti. Postavám typu A zakasání velmi sluší, pokud není rozdíl mezi horní s dolní polovinou těla příliš velký.
Dlouhé tělo a krátké nohy?Pro vás je tento trend vhodný, a bude vám lichotit. Opticky zkrátí tělo a tím vaše nohy prodlouží. Podmínkou je, že váš trup není příliš objemný.
zdržení se zábradlí
Důležité rady na závěr:
·         Svou roli hraje i tvar a střih vrchního dílu. Lépe vypadá, když je mírně projmutý než úplně rovný, protože přebytek materiálu nepůsobí moc hezky a upraveně. Nehledě na nepohodlí.
·         Berte v potaz materiál. Může lichotit, nebo naopak škodit. Trčící naškrobené plátno košile se těžko v kalhotách a sukních narovnává a při každém pohybu se „souká“ ven.
·         Využijte „zlatého řezu“. Ano, i v oblékání toto pravidlo existuje. Myslete na to, že na nestejné délky je mnohem lepší pohled než na stejné.

Zastrkávat topy a halenky do sukní a kalhot
Ohodnoťte příspěvek
Share