Kam vyrazit na kole po Česku

.

Milujete cyklistiku a chtěli byste zažít dovolenou, na kterou nepojedete pro jednou autem, ale na kole? Rozhodně to stojí za to. Po celé České republice najdeme několik cyklostezek určených cyklistům.  

Pokud se ale necítíte, že byste byli schopni ujet delší trasy na kole, vždy můžete vzít auto s nosičem na kola a vaše miláčky si vzít sebou na místo a cestovat na nich začnete až tam. A jestli si ani touto variantou nejste úplně tak jisti, zaručeně vás přesvědčí https://www.civavky.cz/uzijte-si-cyklistickou-dovolenou, kde najdete k dovolené s autem a kolem více informací.
fialové hrozny.jpg

Cyklistika je úžasný sport, ať už díky tomu, že se hýbete a tím pádem hubnete a děláte něco pro své zdraví a tělo, dostanete se na zajímavá místa nebo faktem, že tak šetříte životní prostředí. Jakmile si zvyknete na pravidelné ježdění na kole, uvidíte, že nebudete moci přestat.
Jaká místa navštívit na cyklodovolené?

·         Jižní Morava

Milovníci vína a krásné přírody rozhodně ocení nádherný kraj jižní části Moravy. Projíždění podél vinic a vinných sklípků ve vás zanechá příjemné vzpomínky už navždy.

 

·         Jeseníky

Jeseníky jsou pro kolo jako stvořené. Asfaltové trasy jsou připraveny cyklistů, aby se jim dobře jelo. Překrásná údolí a cesty kolem řek a potoků jsou kouzelné. Navíc všude okolo jen příroda a vy.
vodní hladina.jpg 

·         Třeboňsko

Opět krásná příroda a stezky kolem rybníků jako jsou rybník Svět nebo Rožmberk jsou přenádherné. Z památek se po cestě nabízí například Schwarzenberská hrobka.

 

·         Údolí kolem řeky Berounky

Cestovat na kole podél Berounky vám umožní vidět legendární Karlštejn, přírodní parky či jeskyně a mnoho dalších zajímavých památek a míst.
dvě ženy na kolech.jpg 

·         Stezka kolem Ostravice

Také kolem velkých měst jako je Ostrava nebo Frýdek Místek vedou cyklostezky, které vedou navíc většinou jen po rovince. Po cestách se můžete zastavit v nejrůznějších pivovarech, půjčit si lodičky a projet se po řece, a pokud budete mít dost odvahy, můžete dojet až do Polska.

Kam vyrazit na kole po Česku
4 (80%)2
.